wtorek, 12 maja 2026

Notatka z 28 XI 1951 roku w w sprawie wychowanków Domu Dziecka №4

Od Dyrektora Domu Dziecka №4 Karadauowa

Wyjaśnienie

Informuję Was, że w roku 1951 z Domu Dziecka №4 skierowano do pracy 7 osób. Jest jeszcze 20 osób – przerośniętych, z czego 9 to przesiedleńcy specjalni,  ŻDU [Szkoła Kolejowa] nie przyjmuje, a FZO przyjmuje tylko chłopców 16-17 lat, proszę więc Was o wskazówki.

Dyrektor Domu Dziecka №4 Karadauow
28 XI 51 r.


[Maszynopis w języku rosyjskim, tłumaczenie Janusz Kobryń]
AOSz. F. 1245, op. 1ł, sw. 42, d. 3464, s.6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pismo z dn 29 III 1952 r. w sprawie zmarłych wychowanków domów dziecka

29 Ш 1952 r. Do Naczelnika Wydziału Walki z Kradzieżami Mienia Społecznego i Spekulacją [OBChSS] Zarządu Milicji Ministerstwa Bezpieczeństw...